Škola je zapojena do projektu
Zavedení interaktivních postupů
do vzdělávacího procesu

reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

Mateřská škola a Základní škola Tábor

Jóga září–říjen

,,To nejlepší, co můžete udělat pro svoje zdraví, je cvičit“ Arnold Schwarzenegger

A tak jsme se od září pustili do každotýdenního cvičení jógy pod odborným vedením paní Petry. Zopakovali jsme si již naučené cviky a postupně se seznámili s novými. Velkým překvapením byla pro nás i hra na tibetskou mísu.

fotogalerie:

 

CANISTERAPIE 19.10.2022

Říká se, že pes je věrný přítel člověka. I my jsme se mohli o pravdivosti tohoto citátu přesvědčit, neboť k nám opět zavítal s nadšením pes Brixi a fenka Kiri. Dozvěděli jsme se, že stejně jako my, i oni chodí do školy a dokonce budou letos v listopadu skládat zkoušky z poslušnosti. Ukázali nám, co už umí a my jim budeme držet palce, aby zkoušky zvládli na jedničku a mohli k nám opět přijet. 

fotogalerie:

   

Tvoření s Petrou 13.10.2022

Podzim je jedno z nejkrásnějších ročních období, který je inspirací pro mnoho umělců. I paní Petra se nechala podzimem inspirovat a přijela za námi s nápadem, jak využít krásně zbarvené listí. Tvoření nás bavilo a výsledek stál za to. 

fotogalerie:

   

Po stopách sv. Václava 29. 9. 2022

Krále a královny známe dobře z pohádek. Sv. Václava, patrona naší země, jsme ale neznali a tak jsme si o něm ve škole povídali. Dokonce jsme se ho vydali i hledat. Podle dopisu, který nám napsal, jsme měli po cestě ze Smyslova ke Knížecímu rybníku nacházet části jeho portrétu. Nebyl to lehký úkol. Nejprve jsme museli zvládnout cestu vlakem, v lese hledat kousky obrázku a vrátit se včas autobusem zpět do školy. Protože jsme šikovní, zvládli jsme vše na jedničku.

fotogalerie:

   

Výlet do ZOO Hluboká

Jako každým rokem i letos jsme se vydali do ZOO. Těšili jsme se na nová mláďata vydry a nové expozice. Přestože se nás počasí snažilo odradit, nenechali jsme se a vyrazili autobusem směr ZOO. Každému z nás se líbilo něco jiného. Vlci, medvědi, klokani ale i ti nejmenší jako mravenci  se nám předvedli v plné kráse. Jen vydry schovávaly svá mláďata a tak se budeme těšit napříště. 

fotogalerie:

   

Strana 47 z 49