Škola je zapojena do projektu
Zavedení interaktivních postupů
do vzdělávacího procesu

reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

Mateřská škola a Základní škola Tábor

Na návštěvě u rybářů 18. 9. 2023

K podzimu patří nejen barevné listí, ale i výlovy rybníků. Jak takový výlov vypadá, a jak žijí ryby, jsme se dozvěděli na návštěvě u rybářů. Dokonce došlo i na poznávačku, která ani paním učitelkám nešla.

fotogalerie:

 

Zeměpisný kvíz

Znáte okolí Tábora? Své vědomosti si můžete ověřit v našem zeměpisném kvízu. Každý týden jsme v rámci předmětu Člověk a jeho svět a tělesná výchova navštívili jedno z míst. 

fotogalerie:

   

Plavání

Plavecký výcvik

Umět plavat jako Michael Phelps sice ještě neumíme, ale ledacos už dokážeme. Vylovit ze dna předměty, potopit se, kousek plavat pod vodou i nad vodou, sklouznout se na klouzačce. Co je ale nejdůležitější? Naše láska a nadšení k vodě.

fotogalerie:

   

Vaření s Michalem

Protože je vaření naším koníčkem, zkusili jsme oslovit pana kuchaře Michala, který vlastní Michelinskou hvězdičku, jestli by nám nepředal pár zkušeností.  A představte si, pan kuchař Michal pozvání přijal. Provedl nás teorii od mytí rukou, kontroly potravin, zacházení s nožem, ale i ošetření řezné rány. Nezůstali jsme jen u teorie. Každý z nás si zkusil pod jeho vedením upéct muffin. Byl tak dobrý, že jsme ho ani nestačili zdokumentovat. Pár fotek jsme ale přeci jen udělali.

fotogalerie:

   

Bubnování

Bubnování 16. 6. 2023

Dvě hlavičky bez úst spolu hovoří,na kůži když se oboří. Co je to?

Správná odpověď: Buben  

Tak ten jsme mohli na vlastní oči vidět. A nejenom jeden, ale hned několik a dokonce jsme mohli i celou hodinu bubnovat. Jak nám to šlo a jak nás to bavilo se můžete podívat.

fotogalerie:

   

Strana 44 z 49