Škola je zapojena do projektu
Zavedení interaktivních postupů
do vzdělávacího procesu

reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

Mateřská škola a Základní škola Tábor

PROJEKTOVÝ DEN ,,MRAVENIŠTĚ, PILAŘIŠTĚ“ 24. 11. 2022

Zima už je za dveřmi a my se moc těšíme na Vánoce. Jenže to si ještě musíme celý měsíc počkat. Proto jsme si čekání zpříjemnili výletem do Písku, kde jsme navštívili výstavu Mraveniště a Pilařiště. Nebyla to obyčejná výstava. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak se žije v mravenčích komůrkách, proběhli si tunely, zkusili si vylézt na strom a dokonce jsme se starali i o mravenčí kukly. Nechybělo ani setkání s královnou. A protože nám zbyla ještě trocha času, prošli jsme si město Písek.  

prohlédnout fotogalerii:

 

TVOŘENÍ S PETROU 22. 11. 2022

Martin na bílém koni nepřijel, za to přijela Petra, která dokázala s námi i bez sněhu vyrobit sněhuláky. Ale nejen to, pomohla nám dokončit i portréty, které putovaly na výstavu do knihovny. Kdo výstavu nestihl, může se nyní podívat. 

prohlédnout fotogalerii:

   

Jóga září–říjen

,,To nejlepší, co můžete udělat pro svoje zdraví, je cvičit“ Arnold Schwarzenegger

A tak jsme se od září pustili do každotýdenního cvičení jógy pod odborným vedením paní Petry. Zopakovali jsme si již naučené cviky a postupně se seznámili s novými. Velkým překvapením byla pro nás i hra na tibetskou mísu.

fotogalerie:

   

CANISTERAPIE 19.10.2022

Říká se, že pes je věrný přítel člověka. I my jsme se mohli o pravdivosti tohoto citátu přesvědčit, neboť k nám opět zavítal s nadšením pes Brixi a fenka Kiri. Dozvěděli jsme se, že stejně jako my, i oni chodí do školy a dokonce budou letos v listopadu skládat zkoušky z poslušnosti. Ukázali nám, co už umí a my jim budeme držet palce, aby zkoušky zvládli na jedničku a mohli k nám opět přijet. 

fotogalerie:

   

Tvoření s Petrou 13.10.2022

Podzim je jedno z nejkrásnějších ročních období, který je inspirací pro mnoho umělců. I paní Petra se nechala podzimem inspirovat a přijela za námi s nápadem, jak využít krásně zbarvené listí. Tvoření nás bavilo a výsledek stál za to. 

fotogalerie:

   

Strana 43 z 45