Škola je zapojena do projektu
Zavedení interaktivních postupů
do vzdělávacího procesu

reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

Mateřská škola a Základní škola Tábor

Krýzovy jesličky a ZOO na Hrádečku - 9. 12. 2022

Krýzovy jesličky a ZOO na Hrádečku -  9. 12. 2022

Kdo by se chtěl podívat na největší lidový mechanický betlém na světě, ať jede stejně jako my do Jindřichova Hradce. Zjistili jsme, že Krýzovy jesličky jsou dokonce zapsané v Guinnessově knize rekordů. 
Při zpáteční cestě jsme se zajeli podívat do ZOO. Chtěli jsme vědět, co dělají zvířata v zimě. Některá asi spala, ale většina byla zvědavá a šla nás přivítat. 

 

,, Bez nervů " 8. 12. 2022

,, Bez nervů " 8. 12. 2022
Tak se jmenovala kapela, která nám přijela zahrát nejen pro radost. Nejprve jsme pěkně poslouchali a sledovali, na jaké nástroje to členové kapely hrají. Pomalinku nám ale začaly nohy podupávat do rytmu a než bys řekl švec, už jsme stáli na tanečním parketu a neostýchali se tancovat. 

   

Mořský svět 29.11. 2022 a setkání s Coco 7. 12. 2022

Žraloci, rejnoci, želvy to vše jsme mohli na vlastní oči vidět v Praze v mořském světě. Vůbec jsme netušili, že podmořský svět může být tak krásný. Stejně tak jsme byli překvapeni i návštěvou lišky jménem Coco. Přijela k nám až z Moravy. Lépe řečeno, přivezl nám ji ukázat pan Radek, který nám pověděl spoustu zajímavostí. Víte třeba, že je liška pěkně líná a nepořádná nebo že ji dokáže ulovit výr? Vidíte, teď už to víte.

prohlédnout fotogalerii: 

   

PROJEKTOVÝ DEN ,,MRAVENIŠTĚ, PILAŘIŠTĚ“ 24. 11. 2022

Zima už je za dveřmi a my se moc těšíme na Vánoce. Jenže to si ještě musíme celý měsíc počkat. Proto jsme si čekání zpříjemnili výletem do Písku, kde jsme navštívili výstavu Mraveniště a Pilařiště. Nebyla to obyčejná výstava. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak se žije v mravenčích komůrkách, proběhli si tunely, zkusili si vylézt na strom a dokonce jsme se starali i o mravenčí kukly. Nechybělo ani setkání s královnou. A protože nám zbyla ještě trocha času, prošli jsme si město Písek.  

prohlédnout fotogalerii:

   

TVOŘENÍ S PETROU 22. 11. 2022

Martin na bílém koni nepřijel, za to přijela Petra, která dokázala s námi i bez sněhu vyrobit sněhuláky. Ale nejen to, pomohla nám dokončit i portréty, které putovaly na výstavu do knihovny. Kdo výstavu nestihl, může se nyní podívat. 

prohlédnout fotogalerii:

   

Strana 46 z 49