Škola je zapojena do projektu
Zavedení interaktivních postupů
do vzdělávacího procesu

reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

Mateřská škola a Základní škola Tábor

Tvoření s Petrou 13.10.2022

Podzim je jedno z nejkrásnějších ročních období, který je inspirací pro mnoho umělců. I paní Petra se nechala podzimem inspirovat a přijela za námi s nápadem, jak využít krásně zbarvené listí. Tvoření nás bavilo a výsledek stál za to. 

fotogalerie:

 

Po stopách sv. Václava 29. 9. 2022

Krále a královny známe dobře z pohádek. Sv. Václava, patrona naší země, jsme ale neznali a tak jsme si o něm ve škole povídali. Dokonce jsme se ho vydali i hledat. Podle dopisu, který nám napsal, jsme měli po cestě ze Smyslova ke Knížecímu rybníku nacházet části jeho portrétu. Nebyl to lehký úkol. Nejprve jsme museli zvládnout cestu vlakem, v lese hledat kousky obrázku a vrátit se včas autobusem zpět do školy. Protože jsme šikovní, zvládli jsme vše na jedničku.

fotogalerie:

   

Výlet do ZOO Hluboká

Jako každým rokem i letos jsme se vydali do ZOO. Těšili jsme se na nová mláďata vydry a nové expozice. Přestože se nás počasí snažilo odradit, nenechali jsme se a vyrazili autobusem směr ZOO. Každému z nás se líbilo něco jiného. Vlci, medvědi, klokani ale i ti nejmenší jako mravenci  se nám předvedli v plné kráse. Jen vydry schovávaly svá mláďata a tak se budeme těšit napříště. 

fotogalerie:

   

Středověké dopoledne

Středověké dopoledne
Stejně jako Táborem i u nás se rozezněly středověké písně. Ničeho jsme se nezalekli a pustili se do plnění úkolů. 

prohlédnou fotogalerii:

   

Loučení s létem

Prázdniny nám utekly jako voda, přiblížil se konec léta a nám nezbývá než se postupně rozloučit s vůní rybníků a opečených buřtíků. Nostalgicky jsme tedy s Petrou zavzpomínali na prázdniny, rozdělali si asi poslední oheň a teď hurá do školní práce.

foto:

   

Strana 46 z 47