Škola je zapojena do projektu
Zavedení interaktivních postupů
do vzdělávacího procesu

reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

Hlučná návštěva

 

Již dva roky jsme jedinou ekoškolou na Táborsku a téměř stejně dlouho dobu se přátelíme se s ekoškolou ZŠ Ružinovská v Praze. Ve středu 16.4.2014 se naše školní ekotýmy setkaly již potřetí, tentokrát v Praze. Byli jsme pozváni na projektový den zaměřený na hluk. Po příjemném přivítání jsme se společně s ostatními žáky pustili do plnění zajímavých úkolů, při kterých jsme si mimo jiné procvičili znalosti o uchu, naučili se několik slov ve znakové řeči, zjistili, které zvuky jsou pro ucho škodlivé a pouze podle sluchu určovali původ zvuku. Vyzkoušeli jsme si, jak se dělá velký hluk a naopak relaxovali při tiché relaxační hudbě. Jednotlivá stanoviště měli na starosti žáci a paní učitelky, kteří měli vše skvěle a zábavně připravené. Po splnění všech stanovišť a dobré svačince jsme všichni dostali diplom a jako návštěva z jižních Čech také pavoučka pro štěstí. My jsme zase předali jidášky, které jsme pro naše kamarády upekli. Celé dopoledne bylo velmi příjemné a inspirující, hezky jsme si ho užili a těšíme se další setkání našich ekotýmů, které by mělo být na podzim u nás ve škole.

  IMAG1677    IMAG1764