Škola je zapojena do projektu
Zavedení interaktivních postupů
do vzdělávacího procesu

reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

Hippie setkání ekotýmů v Českých Budějovicích

Letošní první letní den oslavil ekotým naší školy netradičně. Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopeia nás pozvalo do Českých Budějovic, abychom spolu s ekotýmy z dalších škol zakusili atmosféru 60. let na hippie setkání ekotýmů. Většina účastníků přijela oblečena i vyzdobena stylově-květiny ve vlasech, vestičky, dlouhé šaty, náramky, korálky, sluneční brýle,… Za doprovodu hudby a promítání fotek z doby „květinových dětí“ si žáci i učitelé zasoutěžili, dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o hnutí hippies a poslechli si přednášku o technickém konopí a jeho využití s praktickými ukázkami. Připravili jsme si zdravou svačinku a nechyběly v ní ani konopná semínka a konopný olej. Soutěže byly vyhodnoceny, ale vyhráli vlastně všichni. Každý si odvezl řadu krásných cen -byly to výrobky z konopí (čokolády, sušenky, peněženky nebo přívěsky). Po chutném obědě jsme se rozdělili na skupinky. Naše skupina měla možnost navštívit archeobotanickou laboratoř a chvíli si tak vyzkoušet, jak se v ní pracuje.

 P1070913   P1070918   P1070921 
P1070934