reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

MČR v přespolním běhu 2016- Jablonec nad Nisou

Na začátku školního roku nás čekala první velká sportovní akce. Mistrovství České republiky v přespolním běhu. Naši školu reprezentovali tito sportovci:  Patrik Hurda, Petra Hnízdilová, Jindřiška Chocenská a z Mladé Vožice Josef Reichert.

Mistrovství se konalo 23.-24.9. v dalekém Jablonci nad Nisou, takže jsme celé páteční dopoledne strávili na cestách. Naštěstí spoje neměly zpoždění, a tak jsme včas zvládli prezentaci a následný hromadný přesun všech účastníků na místo konání závodu. Ten probíhal v krásném biatlonovém areálu „Na Břízkách“. Po příjezdu jsme si prošli celou trať, aby některý ze závodníků nezabloudil. Konec září nám přinesl krásné počasí, svítilo sluníčko a skoro nefoukalo, dalo by se říci, že vládly ideální běžecké podmínky J. Starší žáci běželi 1500 metrů, starší žákyně 1000 metrů. Obě tratě byly náročné, poměrně dost kopcovaté, ale běželo se lesem a nádhernou přírodou.

Nejlépe si při závodě vedla Petra Hnízdilová, která až do posledních metrů bojovala o medaili. Nakonec obsadila krásné čtvrté místo J. Jindřiška Chocenská se umístila ve stejné kategorii na místě osmém.

Pepa Reichert a Patrik Hurda bojovali v kategorii starších žáků – a skončili na třináctém a osmnáctém místě. Při hojné obsazenosti skupiny starších žáků byla konkurence skutečně veliká.

Všichni naši sportovci si zaslouží velkou pochvalu, protože bojovali s nasazením a na trati ze sebe vydali maximum.