Škola je zapojena do projektu
Zavedení interaktivních postupů
do vzdělávacího procesu

reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

Týden s Karlem IV.

V týdnu od 11.5. - 13. 5. 2016 se celá naše škola věnovala Karlu IV. na počest 700. výročí jeho narození.

Napříč jednotlivými předměty se žáci věnovali životu Karla IV., jeho přínosu coby stavitele, myslitele, cestovatele, vzdělance, hospodáře. Ve fyzice se zabývali výrobou vína, v pracovním vyučování vyhledávali informace o středověké kuchyni a následně dělali výborné moučné placky s povidly a brusinkovou omáčkou. Nechybělo též vytvoření nástěnky s tématem Karla IV. v angličtině. V hudební výchově měli žáci možnost poslechnout si gotickou hudbu i filmový muzikál Noc na Karlštejně. Výtvarná výchova pak byla věnována kresbě portrétu Karla IV. a jeho významných staveb, návrhem císařské koruny a také malováním vlastní cihličky ke stavbě hradu Karlštejna. Zpestřením byla také návštěva výstavy v Táborském pokladu s názvem Život a mince Karla IV.

Celý projektový týden jsme zakončili v pátek, kdy jsme se společně celá škola sešli v tělocvičně, v níž byly vystaveny nástěnky, které jednotlivé třídy udělaly, a též všechny výtvarné výrobky. Každý pak přiložil ruku k dílu a cihlu k cihle a nalepil svou cihlu na stavbu Karlštejna. Paní ředitelka poděkovala všem za aktivní účast a vyhlásila 4 nejlepší žáky 2. stupně za vyplnění znalostního kvízu o Karlu IV.  a vítězku výtvarné soutěže s návrhem císařské koruny. Výherci - Milan Farbár, Ondra Lorenc, Martin Vejtruba, Lucka Vorošová a Eliška Mižigárová -  si pak vybrali paní učitelku Vosátkovou jako doprovod do blízké cukrárny, kde si dle své chuti vybrali svou odměnu.

Celý týden věnovaný významnému panovníkovi se vydařil, výstava s nástěnkami a výrobky byla následující pondělí přístupná i rodičům žáků. Pro nepřízeň počasí nám ještě zbývá založit na školní zahradě malý vinohrad, který ponese jméno Karla IV., otce vlasti. 

P1090512 result P1090515 result P1090520 result
  P1090524 result  P1090525 result  P1090530 result
P1090533 result P1090534 result P1090540 result