Eko výukové programy

V průběhu října 2015 se v naší škole konalo 7 výukových programů, které realizovalo centrum ekologické a globální výchovy Cassiopeia v Českých Budějovicích. Všechny výukové programy byly součástí krajského projektu s finanční podporou ve výši 6 339,-Kč.

Žáci ZŠ speciální se zúčastnili programu Filcování ovčí vlny. Dozvěděli se o životě oveček a cesty zpracování vlny. Sami si vyzkoušeli vyrobit korálky technikou filcování.

Ve výukovém programu Poznáváme lesní zvířátka se děti z MŠ vydaly do lesa, kde poznávaly zvířátka, jejich zvuky, domečky i potravu.

Velký význam hygieny si připomněli žáci 1. a 2. třídy v příběhu princezny Špindíry a prince Mydláře. Výrobou mýdla pomohli Špindíře, aby se z ní stala krásná princezna.

Žáci 3. a 4. třídy si hravou formou v programu Práva a povinnosti připomněli dětská práva a povinnosti, zvláště potřebu vzájemné pomoci. Na závěr si zahráli tématické scénky.

Výukovým programem Supermarket jinýma očima prošli žáci 5. - 7. třídy. Dozvěděli se o nákupních strategiích velkých obchodních řetězců, pracovali s nákupními letáky a učili se odhalit klamavou reklamu.

Žáci 8. a 9. třídy si v programu Pokusy – Kouzelná voda zajímavými pokusy vyrobili rosu a lávovou lampu. Také dělali pokusy s ponorem jednotlivých předmětů a s povrchovou vrstvou vody.

01 010 result 01 017 result 01 019 result
  01 021 result 01 024 result 01 022 result