Škola je zapojena do projektu
Zavedení interaktivních postupů
do vzdělávacího procesu

reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

Exkurze na skládce odpadů v Želči

 

V pátek 24. října 2014 vyrazili žáci všech ročníků naší školy autobusem na skládku odpadů firmy Rumpold v Želči. V minulosti jsme už navštívili skládku odpadů v Písku, v tomto případě jsme však měli možnost vidět přímo skládku, na které končí námi vyhazovaný odpad.

Počasí nám přálo a tak jsem se dozvěděli některé zajímavé statistické údaje o skládce a prošli po kopci, na kterém by nikdo nepoznal, že je vystavěný z odpadu. Dozvěděli jsme se pravidla skladování odpadu i možné vize zpracování odpadu do budoucna (spalovny odpadů). Poté jsme vyšli až na horní plochu kopce odpadu a viděli, že ve směsném odpadu končí i odpad, který se dá dobře třídit a dále účinně recyklovat.

Návštěva skládky se nám líbila, ve škole pak na ni naváže projektové dopoledne o třídění odpadu.

PA241424 PA241430 PA241431 PA241435