Škola je zapojena do projektu
Zavedení interaktivních postupů
do vzdělávacího procesu

reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

Návštěva Ekoškoly

V pondělí 20.října 2014 k nám přijela spřátelená ekoškola – Základní škola Ružinovská. Požádali jsme naše kamarády o pomoc při výsadbě ovocných keřů. Po přivítání jsme se rozdělili na dvě skupinky. Kluci šli s paní učitelkami zasadit červený rybíz, angrešt a kanadskou borůvku, které jsme zakoupili z uspořených peněz ze sběru papíru. Výsadba byla náročnější kvůli blátivé půdě, ale kluci vše dobře zvládli a ještě vyrobili pro zasazené keře pěkné cedulky.

Dívky zatím prošly naši školní zahradu a ve skleníku a na bylinkové zahrádce natrhaly vše potřebné pro výrobu tvarohové pomazánky se zeleninou. K chlebům se zdravými pomazánkami jsme přidali ještě štrůdl od našich šikovných ekotýmaček a společně se po dobře odvedené práci nasvačili.

Následovalo předání krásných dárků, za které děkujeme, a společná fotka u zasazených keřů.

Návštěva pro nás byla moc příjemná, jsme rádi, že nám naši pražští kamarádi pomohli a věříme, že při další návštěvě již ochutnají dobrý angrešt, rybíz či borůvky ze zasazených keřů.

PA201398 PA201400 PA201402
PA201412 PA201418 PA201414