Návštěva v Národním zemědělském muzeu v Praze

Se školou jsme 8.10.2014 navštívili Národní zemědělské muzeum v Praze. Nejdříve jsme se zašli podívat na zemědělskou techniku, viděli jsme tam dvě řady traktorů. Bylo tam zhruba 17 traktorů. Pak jsme šli s Vencou do 1. patra, tam byly věci na včely: kukla a oblek pro včelaře, stroje na vyčištění pláství od medu, staré vyřezávané úly a další věci a přístroje pro včelaře.

V druhém patře byly zmenšené modely domů, statku a kravína, bylo to moc krásné. Potom jsme s Vaškem obdivovali starý a nový motor.

Nahoře v posledním patře byl pověšený chmel a také malé a velké staré sudy na pivo. Také jsme si prošli výstavu o třídění odpadů – byly tam popelnice a kontejnery na papír, plast a sklo, model sběrného dvora a tabule s domy a paneláky.

Když jsme si to vše prohlédli, sešli jsem se u hlavního vchodu. Nastoupili jsme do autobusu a jeli zpět do Tábora. Výstava se jim moc moc povedla.

Autor: Milan Rojt, 9. třída

IMGP7174 IMGP7175 IMGP7186