Projektový den Včely a luční hmyz

V rámci projektu Zahrada hmyzu milá financovaného Fondem životního prostředí města Tábor proběhl 24.9. a 25.9.2012 v naší škole projektový den s názvem Včely a luční hmyz.

V pondělí se žáci dozvěděli informace o včelách a jejich zajímavém životě, vyplňovali pracovní listy, dělali plakáty s tématy ze života včel a viděli tématický film.

vcelka_maja   matka

Společně s učiteli pekli a připravovali pokrmy z medu, vyráběli svíčky a obrázky ze včelích pláství, malovali obrázky a tvořili z papíru včely a motýly.

kolace   obrazky
plast svicky

Na školní zahradě přibylo pítko pro včely, které vyrobil pan školník.

pitka

Za podpory Včelařského spolku Tábor pak v úterý proběhly dvě besedy pro žáky a jedna odpolední beseda pro veřejnost se včelařem panem Papežem. Svým poutavým vyprávěním a množstvím včelařských předmětů pan Papež doplnil informace o včelách a názorně přiblížil práci včelaře.Oba dny se včelami a lučním hmyzem jsme prožili příjemně a dozvěděli jsme se spoustu nových věcí.

beseda  uly