Škola je zapojena do projektu
Zavedení interaktivních postupů
do vzdělávacího procesu

reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

Mateřská škola a Základní škola Tábor

Podzim na školní zahradě

 

Naše podzimní školní zahrada

Od začátku tohoto školního roku přibylo na naší školní zahradě několik novinek.  Díky nim a společné práci žáků, učitelů a našich pánů školníků je zahrada moc hezká.

Novinkou na naší zahradě jsou zmlazené ovocné stromy, nové broukoviště a podzimní výzdoba. 

Úplně čerstvě je vytvořené přírodní hřišťátko pro děti z naší MŠ a PŠ, na kterém se velkou měrou podíleli pedagogové a asistenti pedagoga z naší mateřské školy a základní školy speciální. Moc jim za to děkujeme!!!

zahrada 1 zahrada 2 zahrada 3
zahrada 4 zahrada 5 zahrada 6

 

 

Halloween v 5. a 7. třídě

Halloween je svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii,

Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

haloween 1 halloween 2 haloween 3
haloween 4 haloween 5 haloween 6

   

Moštování

Moštování

V pondělí 21.10. a ve středu 23.10.2019 se u nás ve škole moštovalo. Úroda jablek z naší školní zahrady sice nebyla tak bohatá jako v loňském školním roce, ale přesto je jablek dostatek. S pomocí obou našich školníků a paní vychovatelky si všechny třídy včetně dětí z naší mateřské školy vyzkoušely moštování tradičním způsobem, v novém dřevěném moštovači, i moderní způsob, odšťavňování v elektrickém odšťavňovači. Mytí jablek, krájení, strouhání a samotné moštování vyžadovalo spolupráci a šikovnost všech zúčastněných. Odměnou byl naprosto přírodní a zdraví mošt z naší zahrady. Na zdraví!:-)

moštování 1 moštování 2 moštování 3
moštování 4 moštování 5 moštování 6

   

Vycházka k Ústějovské kapličce a ke zřícenině větrného mlýna

Děti z Mladé Vožice na procházce

   

Děti z Mladé Vožice na výstavě hub

Výstava hub

   

Strana 31 z 37